Kalzip
image201
Kalzip – sytém zadržení pádu

Kalzip systém zadržení pádu

Kalzip nabízí systém zadržení pádu, který byl speciálně vyvinut proto, aby byl zajištěn bezpečný přístup na střešní plochy a zároveň zaručena pro uživatele maximální svoboda pohybu a bezpečnosti. K dispozici jsou dvě možnosti v závislosti na různých požadavcích:

 

Systém zadržení pádu

Systém zadržení pádu se skládá z osobních ochranných prostředků (OOP) a dalších mechanických součástí, které dohromady tvoří systém. Uživatel má osobní odpovědnost za nastavení délky upevňovacího zařízení (tj. spojení mezi sebou a upevňovacím bodem), tak, že není možné, aby spadnul přes okraj střechy, protože upevňovací zařízení neumožňuje žádným způsobem uživateli dostat se na okraj střechy. Doporučuje se pro budovy s výškou pádu < 6m.

 

Systém zachycení pádu

Systémy zachycení pádu se skládá z osobních ochranných prostředků (OOP) a dalších mechanických součástí, které společně tvoří kabelový systém, který se používá pro účely ochrany před pádem. V případě systému zachycení pádu, stejně jako u systému zadržení pádu, má uživatel osobní odpovědnost za nastavení délky upevňovacího zařízení (tj. spojení mezi uživatelem a upevňovacím bodem) podle podmínek na místě s přihlédnutím k výšce pádu tak, aby v případě pádu uživatel přežil pád bez úhony. Systém zachycení pádu by měl být používán pouze pro pád z výšky > 6m.

Kalzip systémy zadržení pádu jsou vhodné pro tloušťky profilu 0,8 mm a vyšší a max. vzdálenost klips 2,50 m

  • pro rovné profilované plechy Kalzip ve všech dodávaných šířkách od 305 a 434 mm
  • kónické profilované plechy Kalzip s hraniční vzdáleností max. 600 mm.

Kalzip systémy zadržení pádu jsou dodávány zakázkově pro každý projekt a měla by být brány v úvahu již ve fázi projektování. Montáž, údržba a rutinní certifikace jsou prováděny pouze autorizovanými montážními firmami Kalzip.

Pro další informace o Kalzip systémech zadržení pádu klikněte, prosím, zde.