Kalzip

Kalzip – aplikace určuje návrh

 Kalzip® hliníkové profilované plechy jsou vhodné pro větrané a nevětrané střešní skladby a všechny tvary a spády střech od 1,5 °. Jsou také vhodné pro všechny typy nosných konstrukcí. Konstrukční řešení je přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo konkrétní aplikaci a spolu s volbou vhodné tloušťky tepelně izolačního materiálu mohlo být přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo přesně požadavkům dané budovy.

Nevětraná střecha Kalzip na ocelovém trapézovém plechu je velmi úsporný střešní systém a používá se především pro průmyslové a obytné budovy.

Další možností je nevětraná střecha na vaznicích s trapézovým plechem. Toto provedení je užíváno, když je-li trapézový plech kladen rovnoběžně s vrchní krytinou Kalzip.

Střešní skladba s dřevěnými krokvemi a viditelným dřevěným bedněním je často používána pro bytové domy. Kalzip rovněž nabízí ideální skladbu střechy pro tento typ aplikace.

Nevětraná střešní skladba často není možná kvůli k velkým vzdálenostem mezi parotěsnou zábranou a střešní krytinou. Zde se doporučuje Kalzip větraná střecha s tepelnou izolací v úrovni krokví.

Kalzip Duo 100 a Kalzip DuoPlus 100 jsou energeticky úsporné střešní systémy, které nabízejí výjimečnou tepelnou izolaci a vysokou zvukovou izolaci. Kromě toho je tento systém mimořádně hospodárný díky propracovanému systému komponent, které zajišťují rychlou montáž.

Kalzip Prodach kombinuje funkčnost s designem. Tvrdá tepelná izolace poskytuje ideální základnu pro profily Kalzip AF a nabízí velmi efektivní zvukovou a tepelnou izolaci.

Systém Kalzip Foamglas reprezentuje střešní skladbu s extrémně univerzální izolací s výjimečnými vlastnostmi. Konečným výsledkem je plášť budovy, která je zcela bezpečný, trvanlivý a bezúdržbový.

Kalzip NatureRoof je moderní systém zelené střechy, který může být použit s profily Kalzip 65/333, přičemž je nutné vzít v úvahu statické požadavky.

Kalzip AluPlusSolar kombinuje obnovitelnou energii v podobě fotovoltaiky integrované na střeše s maximální svobodou architektonického návrhu, čímž vytváří úžasné stavby.

Profilované plechy Kalzip AF jsou zcela bez výztužných žeber a tím vytváří hladký a diskrétní vzhled. Tyto profilované plechy by měly být použity pouze s tvrdou tepelnou izolací např. v kombinaci s tepelně izolačními systémy Prodach nebo FOAMGLAS nebo montovány přímo na dřevěné bednění.

Kalzip nabízí celou řadu dokonale sladěných systémových komponent a příslušenství, které poskytují sofistikovaná řešení odvodnění interiérů i exteriérů, a proto zaručují technicky pokročilé a inovativní konstrukční systémy, který nabízejí maximální trvanlivost po celou dobu životnosti budovy.

Pro další informace o různých systémech Kalzip, jednoduše klikněte na jeden z odkazů nebo použijte navigační lištu na levé straně této stránky.