Kalzip
image174
Barevně lakovaný hliník

 Barvy Kalzip – neomezená paleta

Moderní stavební technologie splňují ty nejvyšší nároky na odolnost materiálů vystavených povětrnostním vlivům a korozi. Barevné hliníkové profilované plechy Kalzip jsou výsledkem nejmodernějších technologií na zušlechťování povrchů.

 

 

image175
Alcorcòn Civic Centre, Španělsko

Konzistentní kvalita barev

Hliníkové pásy, které jsou barveny procesem lakování přímo ve svitku, procházejí velkým počtem náročných pracovních fází. V závislosti na typu laku procházejí plechy různými přípravnýmí procesy a jsou zakončeny lakem v požadované barvě nebo „uzavřeny“ bezbarvým lakem. Hliníkové pásy s jednostranným lakem jsou opatřeny ochrannou vrstvou laku na zadní straně. Pouze vysoce kvalitní emaily na polyesterové, PVDF nebo CFTE bázi se používají, aby se dosáhlo odolnosti proti povětrnostním vlivům a stálobarevného laku.

Proces nanášení laku ve svitku je sledován v souladu s normami ECCA (European Association Coil Coating). Důležitými kritérii jsou zde: barevný tón, stupeň lesku, tloušťka laku, tvrdost laku, přilnavost laku a tvárnosti. Rovněž jsou prováděny dlouhodobé  zkoušky jako jsou testy kyselým slaným postřikem, testy QUV B, zkoušky kondenzace v SO2-nasycené atmosféře a testy expozice ve venkovním agresivním prostředí.

 

Profilované plechy Kalzip s polyesterovým lakem

Llak je robustní a odolný proti poškrábání; má velmi dobré schopnost tvarování a dobrou odolnost proti povětrnostním vlivům a UV záření. Profilované plechy Kalzip v polyesterové kvalitě jsou používány hlavně v místech s normálními vlivy prostředí.

 

Profilované plechy Kalzip s lakem PVDF

Tato povrchová úprava je zvláště dobrá pro agresivní prostředí a extrémní klimatické podmínky např. u moře. Profilované plechy v kvalitě PVDF se vyznačují vynikající odolností proti UV záření, mají velmi dobrou schopnost tvarování a jsou používány hlavně pro fasády.

 

Lak Kalzip ProTect

 

Pro ochranu povrchů nabízí firma Kalzip navíc laky, které jsou vysoce kvalitní a mimořádně odolné vůči povětrnostním vlivům. Tyto laky jsou na bázi polymeračních technologii využívajících fluorovaných uhlovodíků (FLP). Vyznačují se mimořádně vysokou odolností proti poškrábání, optimální stabilitou barvného tónu a lesku a mnohem větší povrchovou tvrdostí a odolností proti teplotě.

 

Charakteristiky laku ProTect:

  • K dispozici pro škály RAL, NCS a metalické barvy
  • Vynikající dlouhodobé vlastnosti s velmi nízkou tendencí ke křídovatění
  • Velmi dobrá odolnost vůči nečistotám díky teflonu podobnému chování, což vede k nižším požadavkům na čištění
  • Odolný vůči chemikáliím a dokonce i agresivním emisím jako jsou výfukové plyny z letadel
  • Vzhledem k FLP technologii a další vrstvě bezbarvého laku se dosáhne „antigraffiti efektu“, tedy účinné ochrany proti vandalismu
  • K dispozici také v provedeních s vysokým leskem
  • Odpovídá zkušebním podmínkám Florida testu (Venkovní expozice pro více než 20 let)

Barvy Kalzip – neomezená paleta