Kalzip

image068Kalzip XT – nástup nové architektonické éry

Kalzip XT profilované plechy nyní umožňují vůbec poprvé transformovat počítačem vytvořené návrhy a konstrukční principy do reality. Tyto evoluční animace, vizualizované ve 3D objekty, umožňují nové architektonické, organické tvary a formy, které mají být vytvořeny – čímž dochází k dosažení fúze biologie a architektury.

Nová generace roll formerů, vyvinutých firmou Kalzip, nyní umožňuje vyrábět volně tvarované profilované plechy a vytvořit tak úžasné technomorfní budovy. Tím, že je výroba řízená počítačem již od počátku, tvary profilovaných plechů podléhají méně technickým omezením a to znamená, že lze dosáhnout rozmanitosti volně plynoucích tvarů a forem. Schopnost dosáhnout extrémně malých poloměrů garantuje neobvyklé tvary budov včetně elipsy, kuželu, polokoule, hranolu, jehlanu stejně jako klasických geometrických tvarů – a to jak horizontálních, tak i vertikálních.

Výhody v kostce

  • Patentovaná revoluční roll formingová technologie pro volně tvarované hliníkové profilované plechy se stojatou drážkou.
  • Nový počítačem řízený výrobní postup umožňuje, že délka profilovaných plechů není omezená
  • Je možné vyrobit vodorovné a svislé profilované plechy ohýbané do konvexního i konkávního tvaru
  • XT volně profilované plechy vytvářejí nové variace geometrických návrhů
  • Schopnost dosáhnout extrémně malých poloměrů zaručuje důmyslné architektonické tvary

Pokud byste se chtěli dozvědět více o možnostech pro váš stavební projekt, prosím klikněte zde.